Dobrodošli na web stranice župa Baćina i Plina-Stablina. I na ovaj se način želimo približiti svima Vama i pokazati Vam što se sve događa i što sve planiramo učiniti u našim zajednicama. Otvoreni smo za sve Vaše prijedloge i komentare.

Svako dobro!

 

NAJAVE

Tko je online

Trenutno aktivnih Gostiju: 9 

Brojač posjeta

Posjete Sadržajima : 1018510


ŽUPNE OBAVIJESTI 25.12. - 1.1. 2024. PDF Ispis E-mail

Ponedjeljak, 25. prosinca: Božić - ROĐENJE ISUSA KRISTA. Sveta  misa u Baćini u 8:00 sati. Sveta misa u Stablini u 10:00 sati.

 

RASPORED MISNIH SLAVLJA I BLAGOSLOV OBITELJI
Blagoslov obitelji iz navedenih mjesta na svetim misama kako stoji u rasporedu, po mjestu i satu.
Onog dana kad je vaše mjesto upisano u rasporedu dođite na svetu misu i ponesite vodu i sol koju ćemo također blagosloviti. Isto vrijedi i za one koji imaju nabožne predmete za blagosloviti krunice, svijeće, tamjan…
Podijelit ćemo kalendare, sličice i molitvu, koju ćete izmoliti sa svojim ukućanima i blagosloviti jedni druge. Blagoslovljenom vodom nakon izmoljene zajedničke molitve poškropite mjesto svoje obitelji i življenja.

BLAGOSLOV I SUSRET SVEĆENIKA S OBITELJI NIJE REZERVIRAN SAMO ZA BOŽIĆNO VRIJEME, I NIJE VEZAN UZ MJESTO/VAŠU KUĆU I ZIDOVE, BLAGOSLIVLJAJU SE LJUDI I OBITELJI. SVI ONI  KOJI  ŽELE DA IM SVEĆENIK DOĐE U BLAGOSLOV U OBITELJSKU KUĆU, ILI U POSJET, ILI ZA ISPOVIJED., MOGU NAZVATI I DOGOVORITI SUSRET. OVO VRIJEDI KROZ CIJELU GODINU.

ISKRENO HVALA SVIMA VAMA KOJI KROZ CIJELU GODINU SUDJELUJETE U RADU SAME ŽUPE i POMAŽETE NOVČANO  ŽUPNE PROJEKTE VAŠE ŽUPE.
Oni koji žele ostaviti svoj godišnji novčani prilog/dar za održavanje župe i crkvenih objekata možete ostaviti na dnu crkve u predviđenu kutiju.

 

Utorak, 26. prosinca: SVETI STJEPAN. SUZAŠTITNIK NA OBLIČEVCU. Blagoslov dolje navedenih obitelji iz mjesta na svetoj misi na Obličevcu u 10:00 sati i u Stablini na svetoj misi u 18:00 sati.

OBITELJI iz zaseoka i prezimena u  Plini: Vrbica, Trklje, Karamatići, Erakova luka, Puljani, Kula, Janjići, Radaljci, Družijanići, Radići, Gradci, Perka.

Srijeda, 27. prosinca: SVETI IVAN. Blagoslov  obitelji iz Peračkog Blata na Zavali na svetoj misi u 10:00 sati i u Stablini na svetoj misi  u 18:00 sati.

Četvrtak, 28. prosinca: Blagoslov obitelji iz Šarić Struge na misama u Stablini u 8:00 i 18:00 sati

 

Petak, 29. prosinca: Blagoslov obitelji iz Banje i Modrog Oka na svetim misama  u Stablini u 8:00 i 18:00 sati.

 

Subota, 30. prosinca: Blagoslov obitelji iz Dumanjca, Pećine, Stabline i Čeveljuše na svetim misama  u Stablini u 8:00 i 18:00 sati

 

Nedjelja, 31. prosinca: Blagoslov obitelji iz Baćine, Šipak, Sladinac, Baćinska jezera na  misi u Baćini 8:00 sati.

Sveta misa u Stablini u 10:00 sati.


Ponedjeljak, 1.siječnja: Sveta misa u Stablini u 18:00 sati i blagoslov za one koji nisu stigli na zakazane dane svojih mjesta.   Nazvati naknadno za one koji ne stignu prisustvovati na blagoslovu u vrijeme kad je bilo zakazano vaše mjesto ili oni koji žele da im se dođe u posjet obitelji i blagoslov.

BLAGOSLOV I SUSRET SVEĆENIKA S OBITELJI NIJE REZERVIRAN SAMO ZA BOŽIĆNO VRIJEME, I NIJE VEZAN UZ MJESTO/VAŠU KUĆU I ZIDOVE, BLAGOSLIVLJAJU SE LJUDI I OBITELJI. SVI ONI  KOJI  ŽELE DA IM SVEĆENIK DOĐE U BLAGOSLOV U OBITELJSKU KUĆU, ILI U POSJET, ILI ZA ISPOVIJED., MOGU NAZVATI I DOGOVORITI SUSRET. OVO VRIJEDI KROZ CIJELU GODINU.