Dobrodošli na web stranice župa Baćina i Plina-Stablina. I na ovaj se način želimo približiti svima Vama i pokazati Vam što se sve događa i što sve planiramo učiniti u našim zajednicama. Otvoreni smo za sve Vaše prijedloge i komentare.

Svako dobro!

 

NAJAVE

Tko je online

Trenutno aktivnih Gostiju: 23 

Brojač posjeta

Posjete Sadržajima : 986999


HODOČAŠĆE SVETA ZEMLJA - IZRAEL PDF Ispis E-mail

Naša župa organizira hodočašće u Svetu Zemlju 1.4. - 7.4.2024., preko agencije ICHTIS TRAVEL. Cijena po osobi 1490 eura. Za više informacija javiti se u župni ured.

1.DAN

Split - Tel Aviv - Karmel / Nazaret

Okupljanje u zračnoj luci Split Kaštela 2 sata i 30 minuta prije polijetanja zrakoplova, preuzimanje akreditacija, pogranične formalnosti, zatim ukrcaj putnika i let za Tel Aviv. Slijetanje u zračnu luku, preuzimanje prtljage, pogranične formalnosti uz asistenciju vodiča. Vožnja prema Karmelu. Posjet svetištu Stella Maris. sv. Misa. Oldazak prema hotelu. Smještaj. Večera, noćenje. (V,N)

2.DAN

Nazaret - Kana Galilejska - Tabor - Nazaret

Doručak. Odlazak u Nazaret: bazilika Navještenja, crkva sv. Josipa i sv. Obitelji, Gospin izvor. Sv. misa. Vožnja kroz Kanu Galilejsku i odlazak na brdo Tabor. Povratak u Nazaret. Večera i noćenje. (D,V,N)

3.DAN

Galileja / Tabgha - Kafarnaum - Brdo Blaženstava

Doručak. Odlazak na Genezaretsko jezero: Tabgha (svetište Umnažanja kruhova), Kafarnaum (Petrovo prvenstvo, sv. misa), Brdo blaženstava. Vrijeme za ručak. Vožnja brodom po Genezaretskom jezeru. Večera i noćenje. (D,V,N)

4.DAN

Betlehem - Ain Karim - Jeruzalem - Betlehem

Doručak. Odlazak na Pastirsko polje (sv. misa), Betlehem: bazilika i špilja Isusova rođenja, crkva sv. Katarine, špilja sv. Jeronima, špilja Mlijeka. Slobodno za šetnju i kupnju suvenira. Poslijepodne: odlazak u Ain Karim: crkva Marijinog pohođenja, crkva sv. Ivana Krstitelja, Slijedi Jeruzalem: Židovska četvrt i Zid plača. Povratak u hotel. Večera i noćenje. (D,V,N)

5.DAN

Jeruzalem - Maslinska gora - Betlehem

Doručak. Jeruzalem: Stjepanova vrata, crkva sv. Ane i Ribnjak s pet trijemova, kapela Bičevanja, kapela Osude, križni put ulicama Jeruzalema do Bazilike Svetog groba (sv. misa). Vrijeme za osobnu molitvu, pobožnost i kupnju suvenira. Slobodno za ručak. Poslijepodne: Maslinska gora: mjesto Isusova uzašašća, crkva Očenaša (Pater noster), kapela Gospodin je plakao, crkva Gospina groba, Getsemanski vrt i bazilika Isusove agonije. Bdjenje u Getsemanskom vrtu. Povratak u hotel. Večera i noćenje. (D,V,N)

6.DAN

Mrtvo more - Judejska pustinja - Betlehem

Doručak. Vožnja prema Mrtvom moru: Judejska pustinja (sv. misa) i Mrtvo more (kupanje po želji). Odlazak na mjesto Isusova krštenja na rijeci Jordan (obnova krsnih obećanja) te nastavak prema Kumranu (Mrtvomorski spisi). Povratak u hotel. Svečana večera u Kustodiji Svete Zemlje. Noćenje (D,V,N)

7.DAN

Jeruzalem - Sion - Emaus - Tel Aviv - Split

 

Doručak. Kršćanski Sion: crkva Gospina usnuća, dvorana Posljednje večere (sv. Misa). Slobodno za šetnju i molitvu. Slijedi odlazak prema Emausu i Gospinu Svetištu i nastavak prema zračnoj luci. Predaja prtljage, preuzimanje ukrcajne karte i povratak u Split. (D)