Dobrodošli na web stranice župa Baćina i Plina-Stablina. I na ovaj se način želimo približiti svima Vama i pokazati Vam što se sve događa i što sve planiramo učiniti u našim zajednicama. Otvoreni smo za sve Vaše prijedloge i komentare.

Svako dobro!

 

NAJAVE

Tko je online

Trenutno aktivnih Gostiju: 22 

Brojač posjeta

Posjete Sadržajima : 986927


RASPORED MISNIH SLAVLJA I BLAGOSLOV OBITELJI PDF Ispis E-mail

 

 


RASPORED MISNIH SLAVLJA I BLAGOSLOV OBITELJI
Blagoslov obitelji iz navedenih mjesta na svetim misama kako stoji u rasporedu, po mjestu i satu.
Onog dana kad je vaše mjesto upisano u rasporedu dođite na svetu misu i ponesite vodu i sol koju ćemo također blagosloviti. Isto vrijedi i za one koji imaju nabožne predmete za blagosloviti krunice, svijeće, tamjan…
Podijelit ćemo kalendare, sličice i molitvu, koju ćete izmoliti sa svojim ukućanima i blagosloviti jedni druge. Blagoslovljenom vodom nakon izmoljene zajedničke molitve poškropite mjesto svoje obitelji i življenja.

BLAGOSLOV I SUSRET SVEĆENIKA S OBITELJI NIJE REZERVIRAN SAMO ZA BOŽIĆNO VRIJEME, I NIJE VEZAN UZ MJESTO. SVI ONI STARIJI, BOLESNI ILI OSAMLJENI KOJI  ŽELE DA IM SVEĆENIK DOĐE U BLAGOSLOV U KUĆU, ILI U POSJET, ZA ISPOVIJED., MOGU NAZVATI I DOGOVORITI SUSRET.

HVALA SVIMA VAMA KOJI KROZ CIJELU GODINU SUDJELUJETE U RADU SAME ŽUPE i POMAŽETE ŽUPNE PROJEKTE VAŠE ŽUPE.
PREUZMITE PRIJAVNICE na dnu crkve i Ispunjenu prijavnicu za statistiku broja obitelji, kao i oni koji žele ostaviti svoj godišnji novčani prilog/dar za održavanje župe i crkvenih objekata možete ostaviti na dnu crkve u predviđenu kutiju.

22.12. 2022.  Ispovijed župe u 18:00 sati. Molimo parkirajte auta uzduž tračnica ispod same crkve u Stablini kako bismo izbjegli nepotrebne gužve.

24.12. 2022. BADNJAK. Nema mise zornice.  Sveta misa polnoćka u 20:00 sati u Stablini.

25.12. 2022. Božić - ROĐENJE ISUSA KRISTA. Sveta  misa u Baćini u 8:00 sati. Sveta misa u Stablini u 10:00 sati.

26.12. 2022. SVETI STJEPAN. SUZAŠTITNIK NA OBLIČEVCU. Blagoslov dolje navedenih obitelji iz mjesta na svetoj misi na Obličevcu u 10:00 sati i u Stablini na svetoj misi u 18:00 sati.
OBITELJI iz zaseoka i prezimena u staroj Plini: Trklje, Karamatići, Erakova luka, Puljani, Kula, Janjići, Radaljci, Družijanići, Radići, Gradci, Perka.

27.12.2022. SVETI IVAN. Blagoslov  obitelji iz Peračkog Blata na Zavali na svetoj misi u 10:00 sati i u Stablini na svetoj misi  u 18:00 sati.

28.12.2022. Blagoslov obitelji iz Dumanjca, Pećine, Stabline i Čeveljuše  na svetim misama misama u Stablini u 8:00 i 18:00 sati.

29.12.2022. Blagoslov obitelji iz Banje i Modrog Oka na svetim misama misama u Stablini u 8:00 i 18:00 sati.

30.12.2022. Blagoslov obitelji iz Šarić Struge na misama u Stablini u 8:00 i 18:00 sati.

31.12. 2022. Blagoslov obitelji iz Baćine, Šipak, Sladinac, Baćinska jezera na  misama u Stablini u 8:00 i 18:00 sati.

1.1.2023. Sveta misa u Baćini u 8:00 sati i blagoslov za one koji nisu stigli prethodni dan.  Sveta misa u Stablini u 10:00 sati. Nazvati naknadno za one koji ne stignu prisustvovati na blagoslovu u vrijeme kad je bilo zakazano vaše mjesto.