Dobrodošli na web stranice župa Baćina i Plina-Stablina. I na ovaj se način želimo približiti svima Vama i pokazati Vam što se sve događa i što sve planiramo učiniti u našim zajednicama. Otvoreni smo za sve Vaše prijedloge i komentare.

Svako dobro!

 

NAJAVE

Tko je online

Trenutno aktivnih Gostiju: 24 

Brojač posjeta

Posjete Sadržajima : 891228


ŽUPNE OBAVIJESTI 30.5. - 5.6.2022. PDF Ispis E-mail

Ponedjeljak, 30. svibnja: SVIBANJSKA POBOŽNOST. Ispovijed i krunica BDM  u 18:30.Sveta misa u 19:00 sati u Stablini.

 

Utorak, 31. svibnja: Ispovijed i krunica od 18:30 sati. Sveta misa u 19:00 sati u Stablini s molitvom časoslova. Cjelogodišnja pobožnost sv. Anti Padovanskom.

 

 

Srijeda, 1. lipnja: .Sveta misa u 7:00 sati u Stablini.

 

 

 

 

Četvrtak, 2. lipnja: MISA U NOVOOBNOVLJENOJ KAPELI ZAVJETNIH DAROVA - KRIPTA GOSPE FATIMSKE.

Ispovijed i krunica  od 18:30 sati. Sveta misa u 19:00 sati  s molitvom časoslova. Iza svete mise klanjanje.

 

Petak, 3. lipnja: Pobožnost prvih petaka u mjesecu.Ispovijed od 18:30 a sveta misa u 19:00 sati u Stablini.

 

Subota, 4. lipnja: Sveta misa u 18:00 sati na Granici-Vrbica, Gospa na Granici-kapela. Kapelica na Granici i stećci nalazi se na području Vrbice i raskrižju starih putova Šarić Struge i Banje. Kapelica je na sadašnje mjesto premještena s nedaleke izvorne lokacije za vrijeme ne tako davne gradnje autoceste. Nalazi se u dolu prije nadvožnjaka Nikolac. Na mjestu gdje se danas nalazi maleno gospino svetište prolazi stari Plinjanski put na kojem je bilo križanje staza Šarić Struge, Banje, te hoda dalje prema Otunju i ka župnoj crkvi Velike Gospe na Obličevcu.

 

 

Nedjelja, 5. lipnja: Sveta misa u Baćini  u 8:00 sati. Sveta  misa u Stablini u 10:00.