Dobrodošli na web stranice župa Baćina i Plina-Stablina. I na ovaj se način želimo približiti svima Vama i pokazati Vam što se sve događa i što sve planiramo učiniti u našim zajednicama. Otvoreni smo za sve Vaše prijedloge i komentare.

Svako dobro!

 

NAJAVE

Tko je online

Trenutno aktivnih Gostiju: 12 

Brojač posjeta

Posjete Sadržajima : 717949


SVETI LIBERAN PDF Ispis E-mail

Četvrtak, 23. srpnja 2020.: proslava svetkovine sv. Liberana na Zavali u Zapadnoj Plini. Sveta misa u 18:30 sati koju predslavi don Dino Prkut, župni vikar u župi sv. Nikole u Metkoviću.

Crkva će biti otvorena za osobnu molitvu na sami dan svetkovine od 8 ujutro.

Suzaštitnikom Zapadne Pline postao je sv. Liberan kojem je dan zavjet Plinjana u postu, molitvi i hodočašću samoj crkvi i svetcu u vrijeme dok je španjolica (španjolska gripa) 1918. – 1920. nosila velike žrtve kako u svijetu tako i u Plini. Prema pričanju i prepričavanju starijih narod je hrlio crkvi žarkom molitvom prikazujući sebe i svoje najdraže spomenutom svetcu nakon čega je sama španjolica iščezla iz Pline. Zavjetno hodočašće svetcu tako se ispunja uoči samog spomena sv. Liberana 23.7.
Zaštitnik je onih koji pate i boluju od žučnih, bubrežnih kamenaca, temperature, vode u tijelu..

U trenutcima rata, gladi il boli
Liberanu svetom se moli.
Hvala TI, zaštitniče naš blagi,
Što nas od nevolja svih obrani.
Molitvom te hvalimo i slavimo,
čuvaj nas i dalje na svim putovima našim.
SVETI LIBERANE MOLI ZA NAS