Dobrodošli na web stranice župa Baćina i Plina-Stablina. I na ovaj se način želimo približiti svima Vama i pokazati Vam što se sve događa i što sve planiramo učiniti u našim zajednicama. Otvoreni smo za sve Vaše prijedloge i komentare.

Svako dobro!

 

NAJAVE

Tko je online

Trenutno aktivnih Gostiju: 17 

Brojač posjeta

Posjete Sadržajima : 733672


RASPORED BLAGOSLOVA OBITELJI PDF Ispis E-mail

RASPORED BLAGOSLOVA OBITELJI

26.12.2019.

9:00

PLINA, DUMANJAC i PEĆINA.


27.12.2019.

9:00

BANJA i MODRO OKO.


28.12.2019.

9:00

ŠARIĆ STRUGA.

30.12.2019.

9:00

PERAČKO BLATO.

31.12.2019.

9:00

ŠIPAK, SLADINAC, BAĆINSKA JEZERA.


1.1.2020.

13:00

ČEVELJUŠA.


2.1.2020.

9:00

GORNJA STABLINA.


3.1.2020.

9:00

DONJA STABLINA.


4.1.2020.

9:00

13:00

STARA BAĆINA.

RADOŠEVA GLAVICA.

 

 


Blagoslov obitelji, živih članova Crkve i ljudi dobre volje. Blagoslov i zaziv Duha Svetoga na okupljenu zajednicu prije svega za mir u obitelji i duha zajedništva. BLAGOSLOV OBITELJI a ne praznih kuća i zidova. Iskreno govoreći svećenikov blagoslov je „nebitan“ naspram onog što ostaje, a to je nastavak svakodnevne molitve i dijeljenja dobra i zla kroz cijelu godinu onih koji tu žive po vjeri i hrabro nose svoje životne križeve.

U vrijeme blagoslova stalno se proteže pitanje novčanog doprinosa ili dara župi. Oni koji daju svoj doprinos Crkvi znaju  da se tim darom financira rad župe, održavanje svih crkava i sakralnih objekata, tekući troškovi, različiti radovi, plaća zaposlenika u župi, župnikova naknada, itd... Taj dar nije nikakav uvjet za primanje blagoslova stoga VAS MOLIM da izbjegnemo bilo kakve neugodnosti, jer nitko ne mora osjećati ni na koji način potrebu da mora dati svoj prilog jer doista ne mora i nije dužan.

 

NAJVAŽNIJE I NAJBITNIJE samom meni, je susret i upoznavanje  s vama i članovima Vaše obitelji, da me upozorite na one koji su u Vašoj blizini ili susjedstvu, a kojima je pomoć na bilo koji način potrebna, starije i nemoćne koje nema tko obilazit, one za koje možemo i trebamo  nešto zajednički učinit, ne samo u ovo vrijeme nego kroz cijelu godinu.