Dobrodošli na web stranice župa Baćina i Plina-Stablina. I na ovaj se način želimo približiti svima Vama i pokazati Vam što se sve događa i što sve planiramo učiniti u našim zajednicama. Otvoreni smo za sve Vaše prijedloge i komentare.

Svako dobro!

 

NAJAVE

Tko je online

Trenutno aktivnih Gostiju: 8 

Brojač posjeta

Posjete Sadržajima : 604632


ŽUPNE OBAVIJESTI 22.10. - 28.10.2018. PDF Ispis E-mail
Zbog malog broja prijavljenih otkazano HODOČAŠĆE u Svetište blažene Marije Propetog Isusa Petković
Ponedjeljak, 22. listopada:
Krunica u 18:30 sati. Ispovijed pola sata prije svake večernje svete mise.
Sveta misa u Stablini u 19:00 sati.

 

Utorak, 23. listopada: Krunica u 18:30 sati. Sveta misa u Stablini u 19:00 sati.: Krunica u 18:30 sati. Ispovijed pola sata prije svake večernje svete mise.

Sveta misa u Stablini u 19:00 sati.

 

Srijeda, 24. listopada: Krunica u 18:30 sati. Sveta misa u Stablini u 19:00 sati.: Krunica u 18:30 sati. Ispovijed pola sata prije svake večernje svete mise.

Sveta misa u Stablini u 19:00 sati.

 

Četvrtak, 25. listopada: Sveta misa u Stablini u 19:00 sati. Poslije svete mise klanjanje.

U 20:00 sati obavezni vjeronauk za ovogodisnje krizmanike, za drugi razred srednje škole.

 

Petak, 26. listopada: Krunica u 18:30 sati. Ispovijed pola sata prije svake večernje svete mise.

Sveta misa u Stablini u 19:00 sati.

 

Subota, 27. listopada: Vjeronauk za prvopričesnke u 9:00 sati.

Dječji zbor u 9:45 sati.

Vjeronauk za prošlogodišnje prvopričesnike, tj., ovogodišnji četvrti razred osnovne škole i ministranti u 14:00 sati.

Krunica u 18:30 sati.

Sveta misa u Stablini u 19:00 sati.

 

Nedjelja, 28. listopada: 30.nedjelja kroz godinu

Dani misija i zahvalnosti za primljena dobročinstva i plodove zemlje

Nalazimo se u mjesecu listopadu u kojem na poseban način molimo za sve one koji  djeluju u raznim krajevima svijeta i rade na izgradnji Kraljevstva Božjeg kao Božji Navjestitelji Njegove Riječi. Isto tako, slavimo dane zahvalnosti za plodove zemlje, stoga ćemo u nedjelju 28.listopada preko svete mise u 9:30 blagosloviti kruh i plodove zemlje koje nam Bog daje. Molimo sve a na poseban način roditelje da  sa svojom djecom donesu kruh, peciva, kolače koje ćemo zajednički blagosloviti i podijeliti jedni s drugima na kraju mise.

Danas 28.listopada započinjemo  sa zajedničkom pobožnošću Gospi Fatimskoj i predajom  kipa naše nebeske zaštitnice obitelji koji je primaju na tjedan dana. Na tjedan dana primiti kip Gospe Fatimske traži Vaš zajednički dnevni obiteljski susret  i okupljanje oko njega u molitvi. Prije svega nakana ovog Gospina „tjednog hodočašća“ po obiteljima je upravo buđenje duha pobožnosti i izgradnje mira i zajedništva u svakoj našoj obitelji ovdje, i nemojmo olako shvaćati da to možemo samo svojim snagama.  Molimo neka se u sakristiju ili župni ured jave obitelji ili pojedinci koji žele primiti kip Majke Božje u svoju obitelj, u bližoj budućnosti. Gospin kip ovu nedjelju se daje u ruke obitelji Mare Lovrić, a 4.11., u obitelj Dragana Tomasa.

Sveta misa u 8:00 u Baćini.

Sveta misa u 9:30 sati u Stablini.

Sveta misa u 11:00 na Peračkom Blatu.

Sveta misa u 14:00 na Banji.