Dobrodošli na web stranice župa Baćina i Plina-Stablina. I na ovaj se način želimo približiti svima Vama i pokazati Vam što se sve događa i što sve planiramo učiniti u našim zajednicama. Otvoreni smo za sve Vaše prijedloge i komentare.

Svako dobro!

 

NAJAVE

Tko je online

Trenutno aktivnih Gostiju: 48 

Brojač posjeta

Posjete Sadržajima : 528521


ŽUPNE OBAVIJESTI 12.11. - 19.11.2017. PDF Ispis E-mail

Nedjelja, 12. studenoga: 32. nedjelja kroz godinu. Svete mise: Baćina u 8:00 sati, Stablina u 9:30 sati i Peračko Blato u 11:00 sati.

Molitva Majci Božjoj, Gospi Fatimskoj po obiteljima.

22.listopada smo započeli s osobnom  i zajedničkom  molitvom  Majci Božjoj, Gospi Fatimskoj po obiteljima, na tjedan dana. Poslije svete mise u 9:30 u Stablini izmolili smo deseticu krunice, te blagoslovili i predali kip Gospe Fatimske gospođi Luci Krstičević, a potom 29.listopada obitelji Ivice Žderića. Na tjedan dana primiti kip Gospe Fatimske traži Vaš zajednički obiteljski susret  i okupljanje oko njega u molitvi. Prije svega nakana ovog Gospina „tjednog hodočašća“ po obiteljima je upravo buđenje duha pobožnosti, te izgradnje mira i zajedništva u svakoj našoj obitelji ovdje, i nemojmo olako shvaćati da to možemo samo svojim  snagama. Molimo neka se u sakristiju ili u  župni ured jave obitelji ili pojedinci koji žele primiti kip Majke Božje u svoju obitelj, u bližoj budućnosti. Popis onih kojih su se prijavili bit će objavljen svaki tjedan  unaprijed  u župnom listiću  i na  župnoj web stranici.

 

12. studenoga kip Gospe Fatimske se vraća na misu u  9:30  i  predaje iz obitelji Mare Lovrić u obitelj Drage Tomasa.

19. studenoga kip Gospe Fatimske se vraća na misu u  9:30  i  predaje iz obitelji Drage Tomasa u obitelj Dražena Štrbića.

 

Ponedjeljak, 13. studenoga: Sveta misa u Stablini u 7:00 sati.

 

Utorak, 14. studenoga: Sveta misa u Stablini u 7:00 sati. Proslava Sv.Nikole Tavelića u Peračkom Blatu.  Sveta misa u 15 sati.

 

Srijeda, 15. studenoga: Sveta misa u Stablini u 7:00 sati. SVETA MISA na OBLIĆEVCU u 15:00 sati. Nakana je mir u obiteljima i zajedništvo u župnoj zajednici

 

Četvrtak, 16. studenoga: Od 17:30 sati prigoda za svetu ispovijed. Sveta misa u Stablini u 18 sati. Iza svete mise klanjanje.

 

Petak, 17. studenoga: Sveta misa u Stablini u 7:00 sati. Frama ima susret u 20 sati.

 

Subota, 18. studenoga: Sveta misa u Stablini u 7:00 sati.

Prvopričesnici imaju vjeronauk u 9:00 sati.

Pretkrizmanici(1.raz. srednje)  imaju vjeronauk u 10:00 sati.

 

Nedjelja, 19. studenoga: 33. nedjelja kroz godinu. Svete mise: Baćina u 8:00 sati, Stablina u 9:30 sati i Šarić Struga u 11:00 sati.

 

ČIŠĆENJE I BRIGA ZA CRKVU

5.11. - 19.11.

KRISTINA MALETA

BRANKICA ZMIJAREVIĆ

Svi koji želite pomoći i uključiti se u održavanje svoje Crkve čistom i skrbi za nju, možete se javiti u sakristiju, župni ured ili već gore navedenim „ekipama“ za čišćenje. Božji blagoslov i iskreno hvala što i na ovaj način brinete za svoju župu i župnu Crkvu.