Dobrodošli na web stranice župa Baćina i Plina-Stablina. I na ovaj se način želimo približiti svima Vama i pokazati Vam što se sve događa i što sve planiramo učiniti u našim zajednicama. Otvoreni smo za sve Vaše prijedloge i komentare.

Svako dobro!

 

NAJAVE

Tko je online

Trenutno aktivnih Gostiju: 15 

Brojač posjeta

Posjete Sadržajima : 537203


Ususret Gospi Fatimskoj PDF Ispis E-mail

Nastavili smo svakodnevno moliti krunicu i slaviti sv. Misu u devetnici Gospi Fatimskoj prigodom 100. obljetnice Njenog ukazanja u Fatimi. Tako smo u srijedu molili za sve one koji obavljaju ovu devetnicu, a posebno za vjernike sa Šarić Struge. Nakon molitve uz kolače smo gledali 2. dio filma "Karol - čovjek koji je postao Papa". U četvrtak je bio naglasak za Peračko Blato koji su nam priredili domjenak nakon pobožnosti (kao i Stružani). Sv. Misu i klanjanje pjesmom i svirkom uljepšali su nam Framaši sa tetom Jasnom. U predvečerje blagdana okupili smo Stablinu i Čeveljušu te smo na kraju svega pogledali film uz kolače "Čudo Gospe Fatimske". Sve je to bio uvod u subotnje slavlje Gospe Fatimske koje počinje u 10,00 sati procesijom i sv. Misom koju predslavi fra Joško Kodžoman, provincijal Franjevačke provincije Predv. Otkupitelja. Uostalom pogledajte.